Rude Włosy 2024 - Najlepsze Pomysły Dla Ciebie

Wysłany na Oct 10, 2023

Rude Włosy

Czy jesteś gotowa wypróbować rude włosy? Bez względu na to, jaki jest Twój naturalny odcień lub odcień skóry, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie odcienie rudości. Oto niektóre z naszych ulubionych.

Przejdź Do Sekcji, Którą Lubisz

  1. Jakie Są Odcienie Rudych Włosów?
  2. Jak Wybrać Najlepszy Dla Siebie Rudy Kolor Włosów?
  3. Jak Pielęgnować Rude Włosy?
  4. 24 Przykładów Najlepszych Pomysłów Na Rude Włosy
  5. Rekomendacje

Jakie Są Odcienie Rudych Włosów?

Istnieje ogromna gama odcieni rudego koloru włosów: niektórzy wolą jasny truskawkowy blond, podczas gdy inni wolą ciemniejsze odcienie rudego, takie jak spalony pomarańcz lub nawet wiśniowa czerwień. Dla dobrego kolorysty możliwości są praktycznie nieograniczone.

Podczas gdy większość rudych kolorów włosów to ciepłe odcienie, istnieją odcienie, które dobrze komponują się z chłodnymi lub neutralnymi odcieniami skóry. Wkrótce przyjrzymy się im bardziej szczegółowo.

Rudy kolor włosów można podzielić na kilka kategorii: "naturalny" rudy kolor włosów (taki, który istnieje jako naturalny odcień), odcienie, które są oczywiście farbowane (głęboki czerwony odcień, taki jak wiśnia, jest doskonałym przykładem), jaśniejsze rude kolory włosów i bogate ciemne kolory włosów.

Z aplikacją Belliata z łatwością umówisz się do fryzjera.

Jak Wybrać Najlepszy Dla Siebie Rudy Kolor Włosów?

Jasne miedziane włosy i złote odcienie rudego bardzo dobrze komponują się z większością odcieni skóry, ale jeśli rozważasz coś bliższego prawdziwej czerwieni (np. wiśniowy lub rubinowy czerwony kolor włosów), powinieneś wybrać coś, co łączy się z odcieniem skóry.

Osoby o ciepłych odcieniach skóry (skóra będzie miała lekko złocisty lub brzoskwiniowo-różowy odcień) powinny wybierać ciepłe odcienie rudego, takie jak miedź lub burgund. Jeśli masz chłodniejszy odcień (Twoja skóra będzie miała niebieskawo-różowy odcień), wybierz chłodniejszy odcień czerwieni z lekkim popielatym lub fioletowym odcieniem, takim jak wiśnia.

Wreszcie, należy wziąć pod uwagę swój naturalny kolor włosów. Jest to szczególnie ważne, jeśli martwisz się jasnymi lub ciemnymi odrostami, ponieważ mogą one bardzo wyróżniać się na tle rudych włosów. Jeśli nie chcesz chodzić do fryzjera na poprawki, spróbuj wybrać farbę, która różni się o trzy do czterech odcieni od koloru bazowego: na przykład truskawkowy blond dla włosów blond i bogatszy odcień rudego dla włosów brązowych.

Dowiedz się więcej z artykułu: title of the article Blond Włosy.

Jak Pielęgnować Rude Włosy?

Jeśli chcesz, aby Twoje jaskrawoczerwone włosy zawsze wyglądały niesamowicie, istnieje kilka sposobów na przedłużenie trwałości nowego koloru włosów, dzięki czemu nie będziesz musiała tak często chodzić do fryzjera (oczywiście poza regularnym farbowaniem).

Odczekaj co najmniej 72 godziny po farbowaniu przed umyciem włosów. Jest to szczególnie ważne w przypadku farbowania włosów na ciemny odcień lub bardzo jasny, ognisty rudy kolor. Możesz przedłużyć trwałość każdej farby do włosów, jeśli poczekasz z myciem i pozwolisz włosom zamknąć łuski.

Nie przesadzaj z myciem rudych włosów. Każdy kolor włosów wyblaknie, jeśli będziesz myć je zbyt często. Najlepiej myć włosy farbowane co trzy do czterech dni, w zależności od potrzeb, a w międzyczasie używać suchego szamponu.

Używaj bezpiecznych dla koloru włosów produktów do stylizacji, szamponów i odżywek. Pomoże to włosom zachować żywy kolor na dłużej. Zapytaj w salonie fryzjerskim o zalecenia dla rudych włosów.

Trzymaj się z dala od słońca (lub noś kapelusz). Promienie słoneczne UV wysuszają i niszczą włosy, a włosy farbowane są na to szczególnie narażone. Chroń je w ten sam sposób, w jaki chronisz jasną skórę przed poparzeniem słonecznym w słoneczny dzień.

Używaj masek do włosów, które chronią kolor. Rób to przynajmniej raz w tygodniu, chyba że masz naturalnie przetłuszczające się włosy. Zapewni to włosom połysk i zatrzyma wilgoć, dzięki czemu końcówki będą zdrowe.

24 Przykładów Najlepszych Pomysłów Na Rude Włosy

Istnieją rude kolory włosów dla wszystkich odcieni skóry, a my z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć odpowiedni odcień dla Ciebie. Nie bez powodu rude włosy wciąż powracają - są tak żywe, zabawne i wszechstronne. Sprawdź kilka naszych ulubionych pomysłów na rude włosy.

Rude Włosy z Fioletowymi Refleksami

pomysly-na-rude-wlosy-rude-wlosy-z-fioletowymi-refleksami

Belliata Wk Empire Beauty Gdańsk

Zobacz na Instagram

Kontrast między tymi dwoma kolorami wygląda imponująco - przyciąga wzrok i bardzo nam się podoba. Fioletowe odcienie nadają rudym włosom pewnego chłodu, co sprawia, że jest to świetny wybór dla prawie każdej karnacji, niezależnie od tego, czy masz śniadą, czy jasną skórę.

Czerwone Pasemka

pomysly-na-rude-wlosy-czerwone-pasemka

Belliata Beauty Queen Kielce

Zobacz na Instagram

Jeśli chcesz dodać jasnego akcentu do swojego podstawowego koloru, dlaczego nie wybrać czerwonych pasemek na jesień? Nawet naturalnie rude włosy mogą wzmocnić swój kolor dzięki dodatkowym pasemkom - dodadzą one wyrazu i mogą być zarówno jasne, jak i subtelne.

Karmazynowy Kolor Włosów

pomysly-na-rude-wlosy-karmazynowy-kolor-wlosow

Belliata Milek Design Warszawa

Zobacz na Instagram

Karmazynowy kolor dobrze komponuje się zarówno ze śniadą, jak i jasną cerą, ponieważ efekt jest równie dramatyczny, co zabawny. Jeśli zdecydujesz się na ten kolor, pamiętaj o stosowaniu produktów chroniących włosy, aby zachować ich najlepszy wygląd.

Brązowe Włosy Z Rudymi Refleksami

pomysly-na-rude-wlosy-brazowe-wlosy-z-rudymi-refleksami

Belliata Dawid Krynicki Warszawa

Zobacz na Instagram

Rude refleksy świetnie wyglądają na jasnobrązowych włosach. Naturalne brunetki o ciepłej karnacji powinny szczególnie zainteresować się tym kolorem. Jest to świetny sposób na rozjaśnienie jasnego blondu lub mysiego blondu.

Dowiedz się więcej z artykułu: title of the article Najlepsze Pomysły na Brązowe Włosy.

Ciemne Rude Włosy

pomysly-na-rude-wlosy-ciemne-rude-wlosy

Belliata Stylissimo Warszawa

Zobacz na Instagram

Ten bogaty rudy kolor włosów spodoba się każdej zielonookiej kobiecie, ale można go nosić z każdym kolorem oczu. Naszym zdaniem najlepiej wygląda na ciepłych, ciemnych odcieniach skóry.

Truskawkowy Blond

pomysly-na-rude-wlosy-truskawkowy-blond

Belliata Wierzbicki Hair Salon Wrocław

Zobacz na Instagram

Ten jasny rude włosów jest bardzo odpowiedni dla osób o bladej karnacji, ponieważ jest subtelny i delikatny. Może również sprawić, że osoba będzie wyglądać jak "naturalny" rudzielec, co jest świetne dla tych, którzy chcą niezbyt zauważalnej zmiany.

Jasny Rudy Kolor Włosów Z Pasemkami

pomysly-na-rude-wlosy-jasny-rudy-kolor-wlosow-z-pasemkami

Belliata Hair Republic Warszawa

Zobacz na Instagram

Jeśli kochasz zarówno rude, jak i blond włosy, to masz dobrą wiadomość: w przypadku tego koloru nie musisz wybierać tylko jednego z nich. Blond pasemka naprawdę wyróżniają się na tle jasnoczerwonych włosów, dzięki czemu ta opcja jest interesująca i efektowna.

Delikatny Rudawy Kolor Włosów

pomysly-na-rude-wlosy-delikatny-rudawy-kolor-wlosow

Belliata Ws Academy Łódź

Zobacz na Instagram

Jeśli chcesz uzyskać bardziej subtelny czerwonawy kolor, spróbuj pofarbować brązowe włosy w następujący sposób. Rudy i brązowy to ciepłe kolory, więc dobrze do siebie pasują. Ponadto kolor ten jest łatwy w pielęgnacji.

Rudy Balejaż

pomysly-na-rude-wlosy-rudy-balejaz

Belliata Jean Louis David Olsztyn

Zobacz na Instagram

Nie bez powodu balayage jest tak modny - wszyscy uwielbiają jego słoneczny odcień i fakt, że łatwo go spersonalizować dla każdej klientki. Poproś stylistę o dodanie większej ilości pasemek z przodu, aby uzyskać efekt obramowania twarzy.

Wiśniowe Włosy

pomysly-na-rude-wlosy-wisniowe-wlosy

Belliata Aneta I Krzysztof Kardas Sosnowiec

Zobacz na Instagram

To kolejny klasyczny rudy kolor włosów, choć oczywiście nie można go uzyskać naturalnie. Aby uzyskać swobodny wygląd, ułóż włosy w luźne fale, aby kolor mienił się w świetle.

Rude Włosówy z Blond Refleksami

pomysly-na-rude-wlosy-rude-wlosowy-z-blond-refleksami

Belliata Ruby Blue Warszawa

Zobacz na Instagram

Ten naturalny rudy kolor włosów jest zabawny i żywy. Jeśli nie masz blond włosów, będziesz musiała regularnie odwiedzać fryzjera, aby poprawić ten kolor, ponieważ odrosty szybko zaczną prześwitywać.

Jasny Rude Włosy

pomysly-na-rude-wlosy-jasny-rude-wlosy

Belliata Berendowicz & Kublin Warszawa

Zobacz na Instagram

Jest to jeden z najodważniejszych rudych kolorów i jedna z najbardziej "punkowych" opcji. Jeśli chcesz zrobić spektakularne i seksowne wrażenie, sugerujemy wypróbowanie krwistoczerwonego koloru włosów. Najlepiej komponuje się z cieplejszymi odcieniami skóry, ponieważ rudy kolor jest bardzo intensywny.

Brązowe Włosy z Blond Refleksami

pomysly-na-rude-wlosy-brazowe-wlosy-z-blond-refleksami

Belliata Salon Alchemic Warszawa

Zobacz na Instagram

Urozmaić swoje ciemne włosy dodając do nich jasny blond. Nie musisz rezygnować z naturalnego odcienia brązu, ponieważ możesz cieszyć się ciepłem rudych włosów, dodając do nich efektowne pasemka.

Mahoniowy Kolor Włosów

pomysly-na-rude-wlosy-mahoniowy-kolor-wlosow

Belliata Megan Studio Lublin

Zobacz na Instagram

Ten odcień rudego jest prawie jak kasztan, jest miękki, ciepły i pochlebny. Mahoń jest bardziej neutralnym odcieniem, więc będzie pasował każdemu. Jest również łatwy w utrzymaniu, więc jest dobrym wyborem, jeśli jesteś zbyt zajęta, aby regularnie odwiedzać salon fryzjerski w celu poprawek.

Kolor Włosów Miedziany Brąz

pomysly-na-rude-wlosy-kolor-wlosow-miedziany-braz

Belliata Paweł Zięba Hair Design Ursynów

Zobacz na Instagram

Nadaj swoim ciemnobrązowym włosom wyrazistego charakteru, dodając do nich jaskrawoczerwone pasemka. Możesz dodać je na całej długości włosów lub wykonać kilka pasemek "za pieniądze" okalających twarz, tak dla zabawy.

Fioletowo-Rudy Kolor Włosów

pomysly-na-rude-wlosy-fioletowo-rudy-kolor-wlosow

Belliata Mexxx Kielce

Zobacz na Instagram

Ten kolor jest bardzo atrakcyjny i świetnie wygląda na osobach o jasnej karnacji. Niektórzy wolą jaśniejsze odcienie rudego, inni noszą włosy w prawie różowym kolorze. Wszystko zależy od Ciebie.

Rudy Brąz

pomysly-na-rude-wlosy-rudy-braz

Belliata Hairmate Warszawa

Zobacz na Instagram

Jeśli masz naturalnie ciemne włosy, dodanie rudego koloru sprawi, że będą wyglądać cieplej. Rude brązy to także idealny odcień na jesień, ponieważ dobrze komponuje się z jesienną garderobą. Jest również łatwy w pielęgnacji, o ile chronisz swoje włosy przed słońcem.

Krwisto Pomarańczowe Włosy

pomysly-na-rude-wlosy-krwisto-pomaranczowe-wlosy

Belliata Gaczorek Kraków

Zobacz na Instagram

Ten kolor wygląda po prostu niesamowicie z niebieskimi oczami, ponieważ ciemnopomarańczowy kolor podkreśla niebieskie odcienie i czyni je bardziej zauważalnymi. Nie daj się zwieść nazwie - krwisty pomarańczowy kolor wcale nie wygląda jak prawdziwa krew, jest wspaniały i soczysty.

Głęboki Rudy Kolor Włosów

pomysly-na-rude-wlosy-gleboki-rudy-kolor-wlosow

Belliata Chabzda & Team Wrocław

Zobacz na Instagram

Ten głęboki rudawy odcień jest idealny dla osób o falowanych lub kręconych włosach, ponieważ dobrze łapie światło. Jest również bardzo odpowiedni dla osób o ciemnej i ciepłej karnacji.

Włosy Blond z Czerwonymi Pasemkami

pomysly-na-rude-wlosy-wlosy-blond-z-czerwonymi-pasemkami

Belliata Tekstura Warszawa

Zobacz na Instagram

Jeśli masz ciepły odcień skóry i blond włosy, rozważ dodanie głębszych rudych pasemek, aby dodać im objętości. To dobry sposób na lekkie przyciemnienie koloru przy jednoczesnym zachowaniu elementów naturalnego odcienia włosów.

Brązowe Włosy z Rubinowymi Końcówkami

pomysly-na-rude-wlosy-brazowe-wlosy-z-rubinowymi-koncowkami

Belliata Artistik.Team Warszawa

Zobacz na Instagram

Dla tych, którzy kochają rubinową rudość, ale nie lubią jej na tyle, by farbować całe włosy, świetnym kompromisem (i bardzo modnym) są melanżowane końcówki. Ta opcja najlepiej sprawdzi się na włosach do ramion lub średniej długości.

Jasny Kasztanowy Brąz

pomysly-na-rude-wlosy-jasny-kasztanowy-braz

Belliata Hair Salon Wiśniewski Warszawa

Zobacz na Instagram

Ten odcień kasztanowo-brązowych włosów jest zaskakująco bogaty i bardzo dobrze pasuje do osób o ciepłych lub średnich odcieniach skóry. Podobnie jak rude włosy, jest łatwy w pielęgnacji i świetnie sprawdza się w chłodniejsze dni.

Rudy I Czarne Włosy

pomysly-na-rude-wlosy-rudy-i-czarne-wlosy

Belliata Piotr Sierpiński, Hair Poznań

Zobacz na Instagram

Jest to bardzo zabawny kolor z dużą ilością kontrastów. Możesz zmieniać odcień rudego w zależności od tego, jak bardzo chcesz go podkreślić. Uważamy, że wiśniowa rude i czarne włosy to niesamowite i mocne połączenie.

Ombré Na Rudych Włosach

pomysly-na-rude-wlosy-ombre-na-rudych-wlosach

Belliata Level Salon Fryzur Lublin

Zobacz na Instagram

Aby w ciekawy sposób ożywić klasyczny rude-brązowy kolor włosów, spróbuj nadać swoim pasmom subtelny odcień ombré. Można to zrobić również wtedy, gdy kolorem bazowym jest blond. Eksperymentuj i baw się dobrze.

Rekomendacje

Istnieje możliwość, że po zapoznaniu się z dostępnymi rodzajami koloryzacji włosów, znajdziesz kilka opcji koloryzacji rudych włosów, które wypróbujesz.

Jeśli zastanawiasz się nad kolorem włosów w kolorze rudym, wybierz kilka odcieni i stylów, które Ci się podobają. W ten sposób Ty i Twój stylista będziecie mogli przedyskutować, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Cytaty

Zmiany koloru włosów
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii

Farbowanie włosów: Koloryzacja nieutleniająca
https://www.taylorfrancis.com/chapters/edit/10.1201/b14191-13

Produkty do pielęgnacji włosów: ondulacji, prostowania, kondycjonowania i koloryzacji
https://www.cidjournal.com/article/S0738-081X(01)00201-2/abstract

Najczęściej Zadawane Pytania

Jaki Odcień Rudych Włosów Jest Najlepszy?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nie ma jednego rudego koloru włosów, który byłby idealny dla każdego, więc możesz znaleźć unikalny odcień, który najlepiej pasuje do Twojego odcienia skóry i celów związanych z urodą. W końcu byłoby bardzo nudno, gdyby wszyscy wybierali ten sam rude kolor włosów. Osoby o ciemniejszej karnacji preferują bogatsze i bardziej dramatyczne odcienie czerwieni, podczas gdy osoby o jasnej karnacji często wyglądają świetnie w miedzianym lub truskawkowym blondzie, ale są też wyjątki.

Kto Najlepiej Wygląda W Rudych Włosach?

Rude włosy pasują nie tylko naturalnym rudzielcom - każdy może je nosić i wyglądać w nich świetnie. Podczas gdy większość odcieni czerwieni to ciepłe kolory, istnieją chłodniejsze, fioletowe czerwienie, które dobrze pasują do osób o chłodniejszych odcieniach skóry.

Jak Farbować Włosy Na Kolor Rudy?

Najlepszym sposobem na uzyskanie rudych włosów jest udanie się do profesjonalnego stylisty. Pomoże on dobrać idealny odcień (i upewni się, że włosy są farbowane równomiernie). Jeśli chcesz pofarbować włosy na czerwono w domu, załóż rękawiczki i ubrania, których nie masz nic przeciwko zabrudzeniu, a po zakończeniu nałóż bezpieczny dla koloru produkt głęboko odżywiający.