Modny Balejaż 2024 I 25 Zdjęć i Inspirujących Pomysłów

Wysłany na Apr 2, 2024

modny balejaż

Balejaż to jak jeden z naszych ulubionych trendów w koloryzacji włosów, który jest tak wszechstronny, że pasuje do większości rysów twarzy i typów urody, świetnie wygląda na ciemnych i jasnych włosach, krótkuch i długich włosach. Co sezon pojawiają się nowe trendy ale klasyczne rozwiązania nadal nie wychodzą z mody.

Przejdź do Sekcji, która Ci Się Podoba

Co To Jest Balejaż?

Zanim odpowiemy na to pytanie, zajmijmy się wymową słowa balejaż: pochodzi ono od francuskiego "Bayleyer", co oznacza zamiatać, a wymawia się je "bah-lay-age". W Polsce często spotykana pisownia to balejaż, balayage lub baleyage.

Balejaż to metoda koloryzacji, podczas której farba nakładana jest na całe włosy. W przeciwieństwie do tradycyjnych pasemek, technika balayage nie wykorzystuje folii ani czepków - zamiast tego fryzjer nakłada wierzchnie warstwy cienkich pasemek farby bezpośrednio na włosy w sposób niejednolity, dzięki czemu ostateczny kolor jest nieoczywisty i nie ma wyraźnych granic.

Osiągamy efekt naturalnie wyglądających, subtelnych pasemek, jak włosy muśnięte słońcem, co dodaje fryzurze objętości. Balejaż daje możliwość odświeżenia koloru włosów poprzez połączenie różnych tonów tego samego odcienia. Ważne, aby były one możliwie najbardziej zbliżone do wyjściowego koloru włosów.

Baleyage to świetne rozwiązanie za równo przy długich włosach jak i dla krótkich włosów.

Umów się do fryzjera damskiego szybko i bezproblemowo dzięki aplikacji Belliata.

Jaka Jest Różnica Między Balejażem a Pasemkami?

Decyzja o tym, czy wykonać balayage czy pasemka, zależy od oczekiwanych rezultatów. Foliowe pasemka tworzą wyraźne pasma koloru, podczas gdy subtelny balejaż nadaje włosom naturalnie wyglądające subtelne refleksy, które nieco lepiej wtapiają się we włosy.

Najmodniejsze Pomysły Na Balejaż - 25 Inspiracji Dla Ciebie

Czym dokładnie jest balayage? Dla kogo przeznaczona jest ta technika?

Szczerze mówiąc, balejaż może dobrze wyglądać na prawie każdym i nie ma prawdziwych ograniczeń co do tego, co można, a czego nie można zrobić.

Przyjrzyjmy się kilku naszym ulubionym pomysłom, od najbardziej subtelnych pasemek balejaż po odważne i jasne zmiany koloru.

Sprawdź więcej pomysłów na koloryzację włosów.

Balejaż Blond

Balejaż Blond

Belliata WS Lux Warszawa

Zobacz na Instagram

Balejaż blond utrzymuje się dłużej niż standardowa technika koloryzacji. Balejaż blond wymaga mniej pielęgnacji ze względu na stopniowe przejście w kierunku ciemnych odrostów, co jest dużym plusem dla każdego, kto ma brunetki.

Chłodny Brązowy Balayage

Balayage na brązowych włosach zyskuje na popularności. Zamiast zwykłego balejażu w kolorze jasnego blondu na ciemnobrązowych włosach, możesz wypróbować bardziej subtelny wygląd, na przykład chłodny balejaż w kolorze ciemnego blondu na brązowych włosach lub nawet kontrastujący odcień brązu.

Ciepły Balayage

Ciepły Balayage

Belliata Maciej Maniewski Wrocław

Zobacz na Instagram

Jeśli twój naturalny kolor włosów ma ciepłe odcienie, możesz podkreślić go miodowymi pasemkami balayage blond. Możesz też poprosić fryzjera o wykonanie balejażu na ciemnobrązowych włosach w jasnym, kasztanowym odcieniu. Ciemnobrązowy balejaż to idealna stylizacja na jesień.

Karmelowy Balejaż

Każdy miłośnik ciepłych odcieni pokocha karmelowo-brązowy balejaż. Karmelowy balejaż na brązowych włosach to świetny sposób na dodanie subtelnych refleksów i rozjaśnienie fryzury . Oczywiście, karmelowo-miodowy balejaż sprawdzi się również na ciemnych blondach.

Czekoladowo-Brązowy Balejaż

Czekoladowo-Brązowy Balejaż

Belliata Łukasz Urbański Warszawa

Zobacz na Instagram

Jest to balejaż dla brunetek, który dodaje subtelne złote odcienie do głęboko brązowych włosów, nadając im świetlisty czekoladowy odcień. Wygląda świetnie na wielu rodzajach ciemnych włosów i uwielbiamy to, że jest łatwy w utrzymaniu.

Balejaż Pasemka

Ten pocałowany słońcem blond balayage to idealny sposób na przekształcenie włosów na lato (lub jeśli po prostu tęsknisz za słońcem). Stylista może uzyskać ten efekt, nakładając kolor o kilka odcieni jaśniejszy, koncentrując się na obszarach, na które pada światło.

Odwrócony Balejaż

Odwrócony Balejaż

Belliata U Fryzjerów Warszawa

Zobacz na Instagram

Chwileczkę... co to jest odwrócony balejaż? Jest to w zasadzie balejaż dla ciemnych włosów lub średnich tonów zamiast pasemek. Można go wykonać na ciemnobrązowej bazie lub nawet na włosach blond - fryzjer maluje pasemka, aby dodać głębi i cieniowania.

Balayage Popielaty Blond

Jeśli chcesz trzymać się z dala od mosiężnych odcieni, wypróbuj popielaty balayage. Popielate blond pasemka w odcieniu przydymionej szarości lub chłodnego blondu nadadzą Twoim lokom szykowny, miejski i nowoczesny wygląd.

Balejaż Refleksy na Ciemnych Włosach

Balejaż Refleksy na Ciemnych Włosach

Belliata Stylissimo Warszawa

Zobacz na Instagram

Jest to klasyczny balejaż na brązowych włosach, z blond detalami namalowanymi w celu dodania naturalnie wyglądających pasemek, które poruszają się wraz z włosami i dodają im wymiaru. Może to być subtelny blond i karmelowy balejaż lub jasne i dramatyczne złoto.

Balejaż Amerykański

Aby uzyskać przyciągający wzrok wygląd, sprawdź ten kontrastowy balejaż na czarnych włosach. Wiele osób decyduje się na balayage na ciemnych włosach o kilka odcieni jaśniejszych, ale my uwielbiamy sposób, w jaki te pasemka się wyróżniają.

Miedziany Balayage

Miedziany Balayage

Belliata Czajka Leszek Warszawa

Zobacz na Instagram

Sprawdza się dobrze u osób o ciepłych i średnich odcieniach skóry. Możesz użyć miedzianych odcieni, aby rozjaśnić naturalnie rude włosy lub dodać je do klasycznego jasnobrązowego balejażu, aby uzyskać dodatkową głębię i połysk.

Balejaż Ombre na Krótkie Włosy

Technika koloryzacji włosów nie musi być wyborem między balejaż a ombre. Wciąż możesz uzyskać słoneczny wygląd blond pasemek balejaż, ale możesz też dodać ciemniejsze pasemka bliżej nasady włosów.

Balejaż na Brązowych Włosach

Kolejny świetny balejaż dla włosów brązowych lub ciemny włosach blond, który tworzy wygląd naturalnych blond pasemek na nieco ciemniejszej brązowej bazie. Zwykle nakłada się na niego wiele odcieni, aby uzyskać wyrafinowany wygląd.

Metallic Blonde Balayage

Jest to fantastyczny popielato-brązowy balejaż z chłodnymi blond refleksami. Uważamy, że wygląda niesamowicie z ciemnymi odrostami. To świetna opcja dla każdego, kto szuka czegoś mniej "plażowego" i bardziej miejskiego.

Balejaż Rudy z Brązem

Balejaż Rudy z Brązem

Belliata Chabzda & Team Wrocław

Zobacz na Instagram

Jeśli nigdy nie słyszałeś terminu "balayage rubio", to musisz to sprawdzić. Każdy, kto ma ciepłe odcienie skóry, doceni ten ciemnobordowy balejaż. Dlaczego nie poeksperymentować i wypróbować go w różnych odcieniach czerwieni?

Fioletowy Balejaż

Fiolet zdecydowanie nie jest naturalnym kolorem włosów, ale to kolejny powód, dla którego go uwielbiamy. Jest to fantastyczny, kontrastujący balejaż na ciemnych włosach, ale możesz też dodać fiolet do blond loków, aby uzyskać odwrotny wykonany balejaż.

Częściowy Balayage

Częściowy Balayage

Belliata Esz Łódź

Zobacz na Instagram

Czym jest częściowy balejaż? To trochę kompromis między pasemkami a balejażem, ponieważ ta technika pozwala rozjaśnić włosy tylko w niektórych sekcjach. Zamiast blond włosów balejaż na całej długości, kolor jest nakładany tylko na kilka małych sekcji, aby uzyskać efekt obramowania twarzy.

Balejaż na Siwych Włosach Zdjęcia

Zamiast blond balejaż, niektóre kobiety łączą siwe włosy. Jest to świetny sposób na zrównoważenie istniejącej siwizny poprzez dodanie innych odcieni szarości, aby uzyskać elegancki i seksowny wygląd, który jest łatwy do utrzymania.

Balejaż Pasemka Platynowe

Balejaż Pasemka Platynowe

Belliata U Fryzjerów Warszawa

Zobacz na Instagram

Podobnie jak siwizna, platynowy blond balayage dodaje ekscytującego kontrastu do koloru bazowego. Jeśli zdecydujesz się na platynowy blond, pamiętaj, by zaopatrzyć się w fioletowy szampon do włosów, by zachować świetny wygląd.

Balejaż Rudy z Blondem

Jeśli chcesz uzyskać ciepły wygląd, ale nie jesteś zakochana w miodowym blondzie balayage, to co powiesz na truskawkowy? Ten delikatny balayage to idealne połączenie czerwonych i złotych odcieni - pasuje do większości karnacji.

Balejaż od Brązu do Blondu

Balejaż od Brązu do Blondu

Belliata Piotr Sierpiński Hair Poznań

Zobacz na Instagram

Jeśli jesteś brunetką, brązowy balejaż na blond to łatwy sposób na wypróbowanie tej stylizacji bez zbytniego wychodzenia poza strefę komfortu. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni kolor balejażu dla brązowych włosów: popielaty blond z chłodnym brązem i złoty z ciepłym brązem.

Tęczowy Balejaż

Balejaż włosów nie musi być subtelny. Niezależnie od tego, czy masz włosy farbowane, czy naturalnie jasnobrązowe (a nawet czarne) loki, nadal możesz pójść na całość i spróbować czegoś odważnego, jak te tęczowe kolory.

Balejaż na Kręconych Włosach

Balejaż na prostych włosach nie powinien być standardem - jest tak wiele kobiet z bajecznymi naturalnymi lokami lub falowanymi włosami. W rzeczywistości łatwiej jest ręcznie nałożyć farbę balayage na loki, ponieważ można podnieść każdą sekcję.

Balejaż na Krótkich Włosach

Jeśli chcesz wypróbować tę technikę, ale nie masz długich włosów, nie ma problemu. Odpowiedni fryzjer może stworzyć piękny balayage na włosach o różnej długości. Spójrz na tę balejaż krótkie włosy z pasemkami balejaż.

Balejaż na Ciemnych Włosach

Balejaż na Ciemnych Włosach

Belliata Aneta I Krzysztof Kardas Sosnowiec

Zobacz na Instagram

Widzieliśmy już jak świetnie wygląda balayage na ciemnych włosach i z przyjemnością możemy powiedzieć, że ta technika sprawdza się na więcej niż jednej strukturze włosów. Ponadto, jeśli twoje włosy są naturalnie ciemne, balejaż jest mniej surowym sposobem na ich rozjaśnienie, ponieważ wykorzystuje minimalną ilość produktów.

Dowiedz się więcej z artykułu: Metody Przedłużania Włosów.

Rekomentacje

Jeśli czujesz się gotowa na wizytę w salonie fryzjerskim i zmianę fryzury, najlepszym rozwiązaniem może być dla Ciebie balayage. Może to czas na słoneczne refleksy? Rozjaśnij włosy o kilka odcieni za pomocą karmelowego balejażu, platynowego blondu lub nawet fioletu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych technik rozjaśniania lub koloryzacji, wykonany balejaż jest stosunkowo łatwy i nie wymaga dużego zaangażowania. A co najlepsze? Twój fryzjer może dokładnie dostosować, gdzie będą znajdować się kolory.

Cytaty

Pomocne wskazówki, aby włosy wyglądały jak najlepiej
https://go.gale.com/ps

Zmiany koloru włosów
https://www.sciencedirect.com/science

Koloryzacja włosów: Koloryzacja bez utleniania
https://www.taylorfrancis.com/chapters

Często Zadawane Pytania

Jak długo trwa balejaż?

Zależy to częściowo od tego, ile czasu zajmie rozjaśnienie włosów do pożądanego odcienia. Jeśli fryzjer chce wykonać balejaż na jasnobrązowych włosach, może to zająć zaledwie 45 minut. Z drugiej strony, czasami potrzeba wielu sesji, aby uzyskać odpowiedni odcień, jeśli włosy są bardzo ciemne.

Ile kosztuje zrobienie balejażu?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje balejaż, ponieważ zależy to od stopnia pokrycia, długości włosów i liczby odcieni, które mają zostać wtopione.

Podstawowy jasnobrązowy balejaż na średniej długości włosach może kosztować zaledwie 280 zł, podczas gdy ktoś, kto chce dodać tęczowe kolory do dłuższych włosów, może zapłacić ponad 800 zł.

Wiele osób pyta o to, jak wykonać balejaż w domu, aby zaoszczędzić na kosztach, ale nie zalecamy tego. Jeśli próbujesz nauczyć się balayage'u na własnych włosach, upewnij się, że masz przyjaciela, który może pomóc w trudno dostępnych sekcjach, w przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie nierównych rezultatów.

Jak dbać o włosy po blejażu?

Jeśli chcesz, aby Twoje blond włosy po balejażu wyglądały jak najlepiej, musisz o nie dbać. Unikaj nadmiernej stylizacji na gorąco, używaj odżywki bez spłukiwania i staraj się nie myć ich codziennie.

Jak długo utrzymuje się balejaż, jeśli się o niego dba?

Wszelkie zabiegi rozjaśniające są trwałe, ale kolor może zacząć blaknąć po kilku miesiącach.