Masaż Kobido - Na Czym Polega i Jakie Daje Efekty
Wysłany na Apr 8, 2024
Na Czym Polega Masaż Kobido?
Kobido to jeden z najsłynniejszych rodzajów masażu na świecie. Wywodzi się z Japonii, gdzie powstał w XV wieku, a jego nazwa w języku japońskim oznacza "starożytną drogę do piękna". Tradycja masażu KOBIDO jest kontynuowana od ponad 500 lat i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
Masaż twarzy kobido to nieinwazyjna, manualna metoda, która pozwala poprawić owal twarzy, ujędrnić skórę czy wygładzić zmarszczki bez konieczności stosowania liftingu chirurgicznego, nici liftingujących, botoxu, kwasu hialuronowego czy innych zabiegów kosmetycznych.
Masaż Kobido, dzięki połączeniu powolnych, relaksujących ruchów z zaawansowanymi technikami polegającymi na szybkich i intensywnych ruchach, oddziałujących na głębokie struktury skóry i sztywność mięśni twarzy, nie tylko odpręża, ale również stymuluje tkanki i zmniejsza ich napięcie, dając efekt liftingu.
Bez względu na rodzaj masażu, którego szukasz, Belliata pomoże Ci znaleźć masażytę blisko Ciebie. Polecimy Ci najlepszych masażystów w Twojej okolicy. Z łatwością odnajdziesz i porównasz cenniki usług masażu, zdjęcia gabinetów masażu, oraz zapoznasz się z prawdziwymi opiniami klientów, którym możesz zaufać. Szybko spawdzisz dostępność Twojego masażysty. Aby umówić się na masaż, kliknij przycisk "Zarezerwuj teraz" i wybierz czas i datę, które są najbardziej Ci odpowiadają.
Jak Wygląda Masaż Kobido?
Przykładowa sesja masażu kobido składa się z kilku etapów, występujących w określonej kolejności, a czas zabiegu trwa zazwyczaj około 90 minut.
Masaż kobido rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie na oczyszczonej skórze, bez użycia jakichkolwiek preparatów, wykonywany jest masaż tkanek głębokich. Ma to na celu zlikwidowanie większych napięć mięśniowych, co ułatwia wygładzenie drobnych zmarszczek mimicznych. Kolejny etap masażu kobido jest delikatniejszy. Rozluźnia, usuwa napięcie mięśni spowodowane emocjami i pobudza krążenie, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy koloryt. Następnie, poprzez wykonywanie szybszych ruchów dłońmi, poprawia się przepływ krwi i limfy.
Wpływa to pozytywnie na odżywienie skóry oraz redukcję cieni i worków pod oczami. Ten etap masażu Kobido to tzw drenaż limfatyczny. W najbardziej intensywnej części masażu Kobido, tj. w fazie liftingu, ruchy są silne i szybkie, a skóra jest ściskana, podciągana i ugniatana. W tym czasie skóra może również odczuwać lekki dyskomfort i rozgrzanie. Ostatni etap, czyli akupresura, polega na uciskaniu poszczególnych punktów mięśniowych, tzw. punktów energetycznych.
Dowiedz się więcej z artykułu: Masaż Tajski.
Efekty Masażu Kobido
Korzyści płynące z masażu Kobido można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Jednak ich utrzymanie i poprawa wymaga zazwyczaj co najmniej jednej sesji tygodniowo przez indywidualnie dobrany okres czasu.
Najbardziej satysfakcjonującym efektem masażu Kobido jest widoczny rezultat poprawy elastyczności skóry i rozluźnienia mięśni twarzy. Dlatego też masaż Kobido ten jest często określany jako nieinwazyjny lifting twarzy lub japoński lifting twarzy. Oprócz poprawy wyglądu, masaż Kobido pomaga również zrelaksować się i zwalczyć skutki stresu, takie jak zmęczenie, bóle głowy czy bezsenność.
Regularnie wykonywany masaż Kobido pozwalają w naturalny sposób uzyskać:
- młodszą i odświeżoną skórę
- zmniejszenie widoczności linii i zmarszczek
- zmniejszenie widoczności oznak starzenia
- dotlenienie i odżywienie skóry
- redukcję opuchlizny i cieni pod oczami
- efekt promiennej cery
- ujędrnienie skóry
- zmniejszenie napięcia mięśni twarzy
- poprawa mikrokrążenia
- Poprawa owalu twarzy, wyostrza rysy twarzy
- zmniejszenie skutków stresu w organizmie
- uczucie odprężenia.
Jak Często Należy Powtarzać Masaż Kobido?
Pierwsze efekty masażu widoczne są już po pierwszej sesji, jednak dla osiągnięcia pełnych efektów zalecana jest seria 6-10 masaży w odstępach 7-14 dniowych. Aby zobaczyć długotrwałe rezultaty, sesje masażu Kobido powinny być regularne.
Dowiedz się więcej z artykułu: Masaż Tajski.
Przeciwwskazania do Masażu Kobido
Masaż Kobido jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, jednak istnieją przeciwwskazania do jego wykonania:
- stany zapalne skóry;
- inne stany zapalne organizmu (gorączka, angina);
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia;
- mocno naczynkowa skóra;
- występowanie ropnych stanów zapalnych wokół zębów;
- nowotwory;
- nadczynność tarczycy;
- rany skóry;
- wykonane zabiegi laserowe i mezoterapia;
- wykonane zabiegi: botoks (masaż można wykonać dopiero po 2 tyg.), nici liftingujące (po 6 miesiącach), kwas hialuronowy (po ok. 2-3 miesiącach).
Czy Można Samodzielnie Wykonywać Masaż Kobido W Domu?
Masaż kobido to zaawansowana technika, wymagająca znajomości budowy mięśni i skóry oraz precyzji w wykonaniu. Z tego powodu zalecamy wykonywanie go przez profejonalistę. Masaż kobido ten składa się z ponad 100 ruchów i co najmniej 48 technik, co sprawia, że jest to jedna z najtrudniejszych technik masażu na świecie. Dlatego też nie jest zalecane próbowanie jego wykonywania samodzielnie.
Alternatywą dla masażu kobido są automasaże liftingujące, takie jak masaż za pomocą płytki gua sha, które można wykonywać w domu przez 15 minut, około 3 razy w tygodniu. Do tego wystarczy znajomość podstaw klasycznego masażu. Ważne jest również korzystanie z odpowiednich kosmetyków o działaniu odżywczym i przeciwstarzeniowym, które wspierają efekt.
Rekomendacje
Masaż kobido zyskuje coraz więcej fanek jako alternatywa do medycyny estetycznej, pozwala pozbyć się drobnych zmaszczek mimicznych, zmniejsza widoczność bruzd nosowo wargowych i jest świetny na pierwsze oznaki starzenia.
Po masażu kobido twarz jest nawilżona, ujędrniona i pełna energii. Mięśnie są uwolnione od napięcia i napięcia. Masaż pozostawia twarz bardziej otwartą i rozświetloną. Objętość twarzy zostaje zmieniona, skóra napięta, kości policzkowe uniesione, co daje wrażenie naturalnego liftingu.
Cytaty
Terapie masażem
https://www.bmj.com/content/319/7219/1254.full-text
Efekty Terapii Masażem
https://psycnet.apa.org/journals/amp/53/12/1270/
Bezpieczeństwo terapii masażem
https://academic.oup.com/rheumatology/article
Agnieszka
Agnieszka to autorka specjalizująca się w róznych techniakach masażu oraz medycynie naturalnej. Jej artykuły są pełne praktycznych porad, które pomagają czytelnikom zrozumieć, jak zadbać o zdrowie w bardziej holistyczny sposób. Agnieszka uwielbia dzielić się swoją wiedzą i pasją do zdrowego stylu życia. Jej teksty inspirują do codziennej pielęgnacji i korzystania z naturalnych metod leczenia.