Kolczyk w Pępku Poradnik 2024: Cena, Poziom Bólu, Metody

Wysłany na Oct 19, 2023

Kolczyk w Pępku Poradnik

Przekłucie twarzy lub ciała to poważny wybór. Chociaż piercing zazwyczaj nie jest tak trwały jak tatuaż, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, przygotowując się do wizyty u profesjonalnego piercera. Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, który pomoże Ci zacząć.

Z aplikacją Belliata z łatwością umówić się na wizytę kolczyka w pępku.

Czym Jest Kolczyk W Pępku?

Termin "piercing" obejmuje szeroki zakres technik, rodzajów biżuterii, materiałów i określonych miejsc na ciele. Wiele osób zna procedurę przekłuwania uszu lub nosa, ale ostatnio nastąpił wzrost popularności przekłuwania pępka.

Dokładny proces zależy od wybranego rodzaju piercingu, ale z reguły doświadczeni piercerzy używają sterylnej igły do wykonania małego otworu w skórze brzucha w pobliżu pępka. Następnie umieszcza się w nim kolczyk, ćwiek, sztangę lub pierścionek. Następnie otrzymasz spersonalizowane instrukcje dotyczące pielęgnacji i produkty zaprojektowane w celu zapobiegania infekcjom i ułatwienia procesu gojenia.

Rodzaje Kolczyków W Pępku

Kolczyk w pępku to popularny rodzaj piercingu, w którym kolczyk lub sztanga są umieszczane w pępku. Często jest to jeden z pierwszych piercingów wykonywanych u wielu osób.

Pojedynczy Kolczyk W Pępku

Rodzaje Kolczyków W Pępku Pojedynczy Kolczyk W Pępku

Belliata Królowa Piercingowa Warszawa

Zobacz na Instagram

Jest to najczęstszy rodzaj piercingu, który polega na umieszczeniu pojedynczej sztangi lub pierścienia w pępku poniżej lub powyżej pępka, w zależności od anatomii i preferencji.

Podwójny Kolczyk W Pępku

Podwójny Kolczyk W Pępku

Belliata Blackstar Studio Warszawa

Zobacz na Instagram

Wykorzystuje dwa pręty, jeden powyżej i jeden poniżej.

Pływający Kolczyk Do Pępka

Pływający Kolczyk Do Pępka

Belliata Yakuza Warszawa

Zobacz na Instagram

Jest to alternatywna technika, w której sztanga jest umieszczona pod głębszym kątem, dzięki czemu widoczny jest tylko górny kołek.

Dla Kogo I Dlaczego Kolczyk W Pępku Jest Tak Popularny?

Jest to świetny wybór dla tych, którzy chcą spróbować piercingu po raz pierwszy, ponieważ łatwo go ukryć, nie jest zbyt bolesny i łatwo się goi. Jeśli jednak prowadzisz aktywny tryb życia i nosisz ubrania lub uniformy, które mogą zaczepić się o kolczyk lub ograniczyć przepływ powietrza podczas gojenia, kolczyk w pępku może nie być dla Ciebie odpowiedni.

Wiele osób lubi kolczyki w pępku, ponieważ są one stosunkowo łatwe w pielęgnacji i pokazują indywidualny styl, który jednocześnie jest łatwy do ukrycia w niektórych sytuacjach.

Ile Kosztuje Kolczyk W Pępku?

Za przekłucie pępka można zapłacić od 40 do 80 zł wraz z kosztem kolczyka.

Czy Kolczyk W Pępku Boli?

Jest to mięsisty obszar bez chrząstki, więc nie jest to zbyt bolesne. Wiele osób twierdzi, że najbardziej niewygodną częścią jest szczypanie spowodowane przez zacisk.

Jak Długo Trwa Gojenie Się Kolczyka W Pępku I Jakie Jest Ryzyko?

Gojenie i pielęgnacja po przekłuciu pępka jest dość prosta i obarczona niskim ryzykiem. Wystarczy utrzymywać miejsce przekłucia w czystości i suchości, przemywając je dwa razy dziennie sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Pełne wygojenie powinno nastąpić po około sześciu miesiącach.

Gdzie Mogę Wykonać Kolczyk W Pępku?

Aby wybrać odpowiednie miejsce do kolczyka w pępku, skorzystaj z bezpłatnej platformy rezerwacyjnej Belliata. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Belliata "piercing pępka blisko mnie", aby otrzymać listę najlepszych studiów piercingu w okolicy. Możesz porównać ich ceny, przeczytać opinie klientów na temat ich zabiegów, sprawdzić dostępność i wygodnie zarezerwować wizytę online. Otrzymasz również dostęp do portfolio piercera, które zaprezentuje jego wcześniejsze prace.

Pamiętaj, że przekłucie pępka to trwała modyfikacja, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać profesjonalne i renomowane studio piercingu. Sprawdź jego kwalifikacje, upewnij się, że cały sprzęt i narzędzia używane przez piercera są dokładnie wysterylizowane i otwarte w Twojej obecności. Zaufanie do piercera jest najważniejsze, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jego kompetencji lub chęci kontynuowania piercingu, nie wahaj się odmówić zabiegu.

Rekomendacje

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania dotyczące piercingu i że teraz czujesz się pewnie i chętnie poddasz się zabiegowi przekłucia pępka.

Po przekłuciu uszu, kolczykowanie pępka jest najpopularniejszym rodzajem biżuterii ciała wśród kobiet. Zwykle powoduje minimalny dyskomfort, charakteryzuje się stosunkowo szybkim gojeniem i ma niską szansę na odrzucenie, jeśli zostanie wykonany prawidłowo. Wymaga jednak skrupulatnej pielęgnacji. Upewnij się, że jesteś przygotowana do zapewnienia odpowiedniej opieki i skonsultuj się ze swoim piercerem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat piercingu, zapoznaj się z poniższymi artykułami:

Pytania I Odpowiedzi Dotyczące Kolczyka W Pępku

Jaki Jest Właściwy Sposób Pielęgnacji Kolczyków W Pępku?

Główne etapy pielęgnacji kolczyka w pępku to delikatne oczyszczanie i nawilżanie. Najpierw zwilż bawełniany wacik, aby delikatnie usunąć strupy wokół rany. Następnie umyj pępek mydłem antybakteryjnym, dokładnie spłucz mydło i delikatnie osusz skórę w miejscu przekłucia ręcznikiem papierowym.

Kiedy Mogę Zmienić Biżuterię Do Przekłuwania Pępka?

Zaleca się odczekanie co najmniej 2-3 miesięcy przed wymianą oryginalnego kolczyka na inny element biżuterii. Pamiętaj, aby zdjąć całą metalową biżuterię, gdy idziesz do sauny lub na sesję opalania. Do czasu całkowitego wygojenia piercingu najlepiej powstrzymać się od chodzenia do sauny i spa.

Jak Leczyć Zakażony Kolczyk W Pępku?

Jeśli podejrzewasz, że Twój kolczyk w pępku jest zainfekowany, czyść go kilka razy dziennie sterylnym roztworem soli fizjologicznej lub łagodnym mydłem i wodą. Następnie można nałożyć na piercing maść z antybiotykiem lub alkohol. Jeśli nie ma poprawy, zasięgnij porady piercera lub pracownika służby zdrowia.