Kolczyk w Nosie Poradnik na 2024: Cena, Poziom Bólu, Metody

Wysłany na Sep 18, 2023

Kolczyk w nosie

Planujesz przekłuć nos po raz pierwszy i masz masę pytań dotyczących kolczyka? Pomożemy Ci dokonać wyboru i podpowiemy, jak możesz stworzyć oszałamiający wygląd dzięki kolczykowi w nosie. Przeczytaj nasz przewodnik i przygotuj się.

Umów się na kolczyk w nosie u najlepszych specjalistów w Twojej okolicy dzięki aplikacji do umawiania wizyt Belliata.

Czym Jest Kolczyk w Nosie?

Kolczyk w nosie jest uważany za drugi najpopularniejszy po przekłuwaniu uszu. Kolczykowanie tej części ciała prawie straciło na znaczeniu i jest wykonywane jedynie jako ozdoba twarzy. W zależności od preferencji, punkt kolczyka może być przesunięty wyżej lub niżej, przesunięty bliżej czubka nosa lub do policzka.

Przed każdym zabiegiem piercer sterylizuje narzędzia, igły, biżuterię, rękawiczki. Następnie zaznacza miejsce, w którym zostanie wprowadzona biżuteria. Skorzystaj z tej okazji, aby upewnić się, że podoba Ci się estetyka umieszczenia. Procedura jest zakończona w ciągu jednej sekundy i bezboleśnie, biżuteria jest instalowana, a miejsce należy oczyścić środkiem antyseptycznym.

Miejsca Kolczyków w Nosie

Wiele osób przekłuwa miękką chrząstkę w dolnej części nozdrzy lub grubą skórę przegrody nosowej, do tego stopnia, że nierzadko widuje się osoby w każdym wieku z tą biżuterią na twarzy. Kolczyki w nosie były powszechne w Azji Południowej przez tysiące lat, zanim zyskały popularność na całym świecie.

Nostril Piercing

kolczyk-w-nosie-nostril-piercing

Belliata Launo Piercing Warszawa

Zobacz na Instagram

Kolczyki te mogą mieć bardzo subtelny wygląd i często wykorzystują ćwieki, które przechodzą przez miękką chrząstkę z boku nozdrza. Niektórzy ludzie zamieniają to w podwójny kolczyk w nosie, z dwoma kolczykami lub pierścionkami.

Septum Piercing

kolczyk-w-nosie-septum-piercing

Belliata Królowa Piercingowa Warszawa

Zobacz na Instagram

Pierścienie te przechodzą przez przegrodę w środkowej części dolnej części nosa.

Bridge Piercing

kolczyk-w-nosie-bridge-piercing

Belliata Luna Arte Warszawa

Zobacz na Instagram

Jak sama nazwa wskazuje, kolczyk do nosa wykorzystuje prostą lub zakrzywioną sztangę do przebicia grzbietu nosa, znajdującego się między oczami. Kolczykowanie mostka nie jest niebezpieczne, ale przed użyciem igły osoba przekłuwająca powinna najpierw zaznaczyć ten obszar długopisem.

Vertical Tip Piercing

kolczyk-w-nosie-vertical-tip-piercing

Belliata Embe Kraków

Zobacz na Instagram

Znany również jako Rhino Piercing to bardziej unikalny kolczyk, który przechodzi przez czubek nosa i wychodzi przez skórę nad przegrodą, przypominając nieco róg nosorożca.

Septril Piercing

kolczyk-w-nosie-septril-piercing

Belliata Angie Warszawa

Zobacz na Instagram

Unikalne połączenie kolczyka w przegrodzie nosowej i półpionowego kolczyka w czubku nosa. Septril piercing to bardzo bolesna operacja, która może wymagać długiego czasu rekonwalescencji i powinna być wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowanego kolczyka.

High Nostril Piercing

kolczyk-w-nosie-high-nostril-piercing

Belliata Angie Warszawa

Zobacz na Instagram

Ten rodzaj kolczyka znajduje się nieco wyżej na grzbiecie nosa w porównaniu do podstawowego przekłucia nosa. Rygorystyczna pielęgnacja po zabiegu zapewni, że nie dojdzie do infekcji.

Double Nostril Piercing

kolczyk-w-nosie-double-nose-piercing

Belliata Blackstar Studio Warszawa

Zobacz na Instagram

Tutaj możesz mieć dwa kolczyki po tej samej stronie nozdrza lub po jednym z każdej strony. Potrójny kolczyk w nosie jest również bardzo popularny w dzisiejszych czasach ze względu na jego modny charakter.

Austin Bar Piercing

kolczyk-w-nosie-austin-bar-piercing

Belliata Studio Przebudzenie Poznań

Zobacz na Instagram

Wykonywany przy użyciu standardowej igły do piercingu, kolczyk ten przebiega przez czubek nosa, ale nie przebija przegrody ani jamy nosowej.

Kto Może Chcieć Mieć Kolczyk w Nosie i Dlaczego Ludzie Go Lubią?

Każdy zainteresowany subtelną (lub nie tak subtelną) zmianą swojej twarzy może przekłuć nos. Jest to jeden z kolczyków, który bardzo trudno ukryć, więc warto upewnić się, że można go nosić do pracy podczas gojenia.

Kolczyki do nosa są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, przy czym więcej mężczyzn wybiera kolczyki do przegrody nosowej. Kolczyk może być fajnym sposobem na dodanie odrobiny blasku do swojego wyglądu, podczas gdy kolczyk w przegrodzie nosowej można zobaczyć na coraz większej liczbie celebrytów.

Ile Kosztuje Kolczyk w Nosie?

Spodziewaj się zapłacić około 30 do 60 zł, przy czym kolczyki do przegrody nosowej zwykle kosztują nieco więcej niż kolczyki do nosa.

Czy Kolczyki w Przegrodzie Nosowej Bolą? A co z Nozdrzami?

Nosy są wrażliwe i wiele osób uważa, że przekłucie przegrody nosowej boli bardziej niż przekłucie nozdrzy, a my zgadzamy się, że nie jest to zabieg dla początkujących.

Jak Długo Goi Się Kolczyk w Nosie i Jakie Jest Ryzyko?

Czas gojenia jest różny, ponieważ przegrody nosowe zazwyczaj goją się wolniej niż nozdrza, ale pełne wygojenie może zająć od dwóch do sześciu miesięcy.

Jeśli zastanawiasz się, jak czyścić kolczyk w nosie, najlepszym sposobem jest zwykle użycie czystego bawełnianego wacika i sterylnego roztworu soli fizjologicznej. Unikaj dotykania go rękami.

Największym ryzykiem jest infekcja lub reakcje alergiczne na używaną biżuterię.

Podrażnienie lub infekcja może prowadzić do niewielkiego guza lub nawet twardej blizny keloidowej. Wiele osób pyta, jak pozbyć się kolczyka w nosie, a najlepszym sposobem jest utrzymywanie tego obszaru w czystości przy użyciu sterylnej soli fizjologicznej, stosowanie ciepłego kompresu w celu zmniejszenia podrażnienia i wizyta u lekarza, jeśli nie ustąpi w ciągu kilku dni.

Jak Długo Trwa Gojenie Kolczyka w Nosie, Jeśli Pojawi Się Zgrubienie?

Guzki spowodowane stanem zapalnym mogą goić się przez kilka tygodni, więc jak najszybciej skontaktuj się z piercerem lub lekarzem.

Kiedy Mogę Zmienić Kolczyk w Nosie?

Będziesz chciał poczekać, aż minie pełny czas gojenia dla bezpieczeństwa i zapewnienia zdrowia kolczyka. Zazwyczaj zmiana biżuterii zajmuje od dwóch do czterech miesięcy.

Gdzie Zrobić Kolczyk w Nosie?

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie świetnego studia kolczyka w Twojej okolicy jest skorzystanie z bezpłatnej platformy do rezerwacji wizyt Belliata. Wyszukaj w Belliata "kolczyk w nosie w Twojej okolicy" i uzyskaj listę najlepszych studiów kolczyka w Twoim mieście.

Na Belliata firmy publikują swoje ceny i portfolio, a klienci tych salonów zostawiają komentarze i oceniają studia. Funkcjonalność Belliaty pozwala sprawdzić dostępność wolnego czasu u piercera i umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie.

Zalecamy kontakt wyłącznie z godnymi zaufania profesjonalistami, ponieważ kolczykowanie jest zewnętrzną ingerencją w ciało i ważne jest, aby mieć całkowitą pewność co do kompetencji i doświadczenia kolczyka.

Rekomendacje

Po opuszczeniu studia piercingu los kolczyka spoczywa na twoich barkach. Monitoruj swój stan zdrowia, regularnie lecz przekłucie i staraj się nie przesuwać biżuterii ani nie uszkadzać kanału, ponieważ gojenie potrwa dłużej. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z kolczykiem, skontaktuj się ze swoim piercerem lub terapeutą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat piercingu, zapoznaj się z poniższymi artykułami:

Citaty

Powikłania związane z body piercingiem
https://www.aafp.org/pubs/afp/issues/

Body piercing
https://www.bmj.com/content/320/Suppl_S1/

Body piercing: konsekwencje medyczne i motywacje psychologiczne
https://www.thelancet.com/journals/lancet

Najczęściej Zadawane Pytania Dotyczące Kolczyka w Nosie

Jak Czyścić Kolczyk w Nosie?

Najlepiej jest czyścić kolczyk w nosie natychmiast po wzięciu prysznica. Najlepiej myć kolczyk 3-4 razy dziennie przy użyciu roztworu soli morskiej lub środka antyseptycznego, który można kupić w studiu piercingu. Specjaliści nie zalecają traktowania miejsca kolczyka alkoholem lub wodą utlenioną, ponieważ spowalniają one proces gojenia.

Kiedy Mogę Zmienić Kolczyk w Nosie?

W przypadku prawie wszystkich kolczyków, biżuterię należy zmienić po miesiącu, ponieważ oryginalny kolczyk jest zakładany z uwzględnieniem opuchlizny. Gojenie się przekłucia i formowanie kanału trwa 2-3 miesiące, po czym można zainstalować dowolną ozdobę.

Jak Leczyć Zakażony Kolczyk w Nosie?

Oczyść miejsce kolczyka 3-4 razy dziennie, aby wyeliminować infekcję. Najlepiej używać roztworu soli morskiej lub specjalnego środka antyseptycznego do kolczyka. Usuń zaschniętą skórę i wszelkie zanieczyszczenia z obszaru kolczyka. Nawet jeśli dojdzie do infekcji, pozostaw kolczyk w nosie na miejscu. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli stan kolczyka nie ulegnie poprawie.