Krótkie Fryzury Damskie 2024 - Najpopularniejsze Trendy

Wysłany na Aug 1, 2023

Najpopularniejsze krótkie fryzury damskie

Krótkie fryzury damskie zawsze były modne i nie bez powodu. Krótsze włosy są często łatwe w utrzymaniu i istnieje wiele krótkich fryzur dla każdego kształtu twarzy.

Czego się Nauczysz

Przyjrzymy się różnym krótkim fryzurom dla kobiet o różnych teksturach włosów, kształtach twarzy i wieku. Omówimy również stylizację krótkich włosów i jak wybrać odpowiednie dla siebie fryzury na krótkie włosy.

Przejdź do Sekcji, Którą Lubisz

  1. Krótkie Fryzury Damskie
  2. Krótkie Fryzury Damskie po 60 Roku Życia
  3. Krótkie Fryzury Damskie po 50 Roku Życia
  4. Krótkie Fryzury Damskie o Cienkich Włosach
  5. Średnio Krótkie Fryzury Damskie
  6. Krótkie Fryzury dla Grubych Włosów
  7. Krótkie Fryzury dla Cienkich Włosów
  8. Podsumowanie

Krótkie Fryzury Damskie

Jeśli po raz pierwszy odchodzisz od modnych fryzur podczas wizyty w salonie fryzjerskim, może nastąpić Dodatkowa Zmiana. Jednak wiele sposobów na noszenie krótkich włosów, a także korzystanie z fryzury nie musi być trudne. Oto niektóre z naszych ulubionych fryzur, które zwrócą na siebie uwagę.

Z aplikacją Belliata z łatwością umówić się na wizytę u dobrego fryzjera.

Fryzura Choppy Bob

Fryzura choppy bob
Fryzura Choppy Bob

Jest to wariacja na temat normalnej długości boba, zawierająca pocięte warstwy. Dodając warstwy do tej klasycznej fryzury, tworzysz iluzję większej długości i objętości, jednocześnie utrzymując włosy krótkie i łatwe do stylizacji - a także wygląda świetnie.

Pixie Cut

Pixie cut
Pixie Cut

Bez względu na to, jaką masz naturalną strukturę włosów, prawdopodobnie możesz uzyskać jakąś wersję tej fryzury na krótkie włosy. Cięcia pixie pasują do różnych kształtów twarzy, a jeśli masz szerszą twarz, możesz zaczesać górę do góry, aby uzyskać ostry styl, który doda więcej długości.

Krótki Bob

Krótki bob
Krótki Bob

Krótki bob jest bardzo podobny do klasycznego boba, ale przycięty powyżej brody (lub nawet krócej) i często pod kątem, aby opadał w kierunku linii szczęki. Pasuje do niemal każdego rodzaju włosów i jest jedną z najlepszych krótkich fryzur do noszenia z grzywką.

Messy Bob

Kręcone krótkie fryzury damskie znów stają się modne i jest to świetny sposób na wyeksponowanie kręconych loków. Kudłate, modne krótkie fryzury są szczególnie korzystne dla kobiet o okrągłych twarzach, a to przycięte cięcie jest pochlebnym i zabawnym sposobem na noszenie naturalnych loków.

Tępy Bob

Tępy bob
Tępy Bob

Podoba nam się ta fryzura z tępą grzywką, ale można ją również nosić jako tępego boba bez grzywki. Ta fryzura najlepiej sprawdza się w przypadku naturalnie prostych włosów i jest jedną z tych uroczych krótkich fryzur damskich, które są bardzo łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu.

Krótkie Fryzury Damskie po 60 Roku Życia

Istnieje wiele krótkich fryzur dla starszych kobiet, które są zarówno piękne, jak i praktyczne. Niezależnie od tego, czy szukasz fryzury, która sprawi, że będziesz wyglądać młodziej, czy też chcesz uczcić swoje siwe włosy i pochwalić się nimi.

Fryzura Choppy Bob

Ta krótka fryzura to nowoczesna wersja klasyki z lat 80-tych. Możesz dodać warstwy okalające twarz do dłuższych włosów, aby nadać im tekstury lub możesz dodać objętości cienkim włosom, układając je i modelując za pomocą okrągłej szczotki.

Fryzura Soft Pixie

Fryzura soft pixie
Fryzura Soft Pixie

To wspaniała krótka fryzura damska w każdym wieku - fragmentaryczna tekstura i nowoczesna sylwetka sprawiają, że jest łatwa w stylizacji i bardzo pochlebna dla każdego kształtu twarzy. Jeśli szukasz krótkich fryzur damskich po 60. roku życia, ale nadal chcesz wyglądać młodzieńczo, rozważ wypróbowanie tej propozycji.

Grzywka Zaczesana na Bok

Grzywka zaczesana na bok
Grzywka Zaczesana na Bok

Grzywka ta wygląda wspaniale z bobem o długości do brody lub średniej długości i jest szczególnie korzystna dla starszych

kobiet o cienkich lub przerzedzonych włosach. Często włosy stają się znacznie grubsze, jeśli zmienisz sposób ich przedzielenia.

Długi Bob

To jedna z najlepszych krótkich fryzur damskich po 60. roku życia noszących okulary. Możesz nosić tego boba z delikatną grzywką lub całkowicie z niej zrezygnować. Dodatkowa objętość tej krótkiej fryzury oprawia twarz i zwraca uwagę na najlepsze rysy twarzy.

Fryzura Shaggy Wolf

Fryzura Shaggy Wolf
Fryzura Shaggy Wolf

Jeśli szukasz krótkie fryzury damskie po 60. roku życia z cienkimi włosami, możesz rozważyć to odważne, ale kobiece cięcie. Strzyżenie wilka ma zazwyczaj długość do brody lub nieco dłuższą i wymaga jedynie niewielkiej ilości produktu do stylizacji.

Krótkie Fryzury Damskie po 50 Roku Życia

Znalezienie odpowiedniej krótkiej fryzury dla pięćdziesięciolatki nie jest już tak trudne jak kiedyś. Istnieje tak wiele modnych krótkich fryzur dla starszych kobiet, a kobiety po pięćdziesiątce mają jeszcze więcej możliwości - w końcu pięćdziesiątka nie jest nawet "stara", prawda? Oto lista krótkich fryzur dla kobiet, które mogą Cię zainspirować.

Fryzura Spiky Pixie

Jest to jedna z najpopularniejszych bardzo krótkich fryzur damskich z siwiejącymi włosami - w rzeczywistości wygląda fantastycznie bez względu na kolor włosów. Przez większość czasu nie będziesz potrzebować suszarki do włosów, a ta krótka fryzura jest zarówno seksowna, jak i wygodna.

Fryzura Lixie Cut

Fryzura lixie cut
Fryzura Lixie Cut

Jest to zasadniczo długa fryzura pixie i stanowi świetny kompromis, jeśli szukasz czegoś bardziej konserwatywnego i dojrzałego. Jest to również dobra opcja, jeśli kiedyś miałaś długie włosy i nie jesteś gotowa na bardzo krótką fryzurę, ale chcesz zmiany.

Okrągły Pixie z Grzywką

Okrągły pixie z grzywką
Okrągły Pixie z Grzywką

To krótka fryzura, która wygląda świetnie na każdej osobie o okrągłej twarzy i jest jedną z naszych ulubionych krótkich fryzur damskich. Grzywka okalająca brwi może pomóc ukryć drobne zmarszczki, a jeśli chcesz zmiany, możesz z łatwością wyhodować długiego boba.

Fryzura Shaggy Bob

Jeśli szukasz czegoś nieco młodzieńczego, ale klasycznego, dlaczego nie spróbować zmierzwionej krótkiej fryzury? Wygląda ona lepiej niż tępy bob na długich lub owalnych twarzach, a tekstura tej krótkiej fryzury odciąga uwagę od podgardla lub zmarszczek.

Delikatne Fale Zaczesane Do Tyłu

Delikatne fale zaczesane do tyłu
Delikatne Fale Zaczesane Do Tyłu

Jeśli masz drobne linie lub zmarszczki, wypróbuj fryzurę z zaczesanymi do tyłu falami. Ten typ krótkiej fryzury podkreśli rysy twarzy, odciągając wzrok od zmarszczek i zwracając uwagę na piękne rysy twarzy.

Krótkie Fryzury Damskie o Cienkich Włosach

Nie każdy jest obdarzony gęstymi włosami. Być może jesteś jedną z wielu kobiet szukających krótkie fryzury damskie, która będzie pasować do cienkich lub delikatnych włosów. Oto kilka propozycji.

Koronie Włosów

Koronie włosów
Koronie Włosów

Dodawanie warstw do krótkiej fryzury to klasyczna technika pomagająca zwiększyć objętość, a cieniowanie włosów to jedna z najlepszych krótkich fryzur damskich o cienkich i rzadkich włosach. Możesz stylizować je za pomocą zaokrąglonej szczotki, aby łatwo dodać fryzurze objętości, lub pozwolić im naturalnie opadać.

Fale na Palcach

Jest to jedna z najpiękniejszych krótkich falowanych fryzur dla kobiet, a do jej ułożenia nie potrzebujesz wsuwek - są one łatwiejsze do ułożenia, jeśli masz cieńsze włosy. Jeśli czujesz się odważna, wypróbuj tę krótką fryzurę z jasnym, odważnym kolorem włosów.

Grzywka

Możesz połączyć te pasma z pociętymi warstwami włosów, aby dodać im tekstury lub dodać je do gładkiej krótkiej fryzury, aby uzyskać większą objętość. Nie potrzebujesz gęstych włosów, by stworzyć taką grzywkę, a stworzy ona iluzję, że Twoje włosy są grubsze niż są w rzeczywistości.

Strzyżenie na Pazia

Strzyżenie na pazia
Strzyżenie na Pazia

To klasyczna krótka fryzura, która obecnie powraca. Podobnie jak finger waves, jest to kolejna krótka fryzura, która najlepiej sprawdza się w przypadku cieńszych włosów. Jeśli chcesz mieć krótkie włosy, ale nie jesteś gotowa na cięcie pixie, jest to również doskonały sposób na eksperymentowanie.

Buzz Cut

Jest to jedna z krótkich fryzur, która wygląda świetnie na kobietach o różnych typach i teksturach włosów. Wiele kobiet z krótkimi włosami myśli o wypróbowaniu fryzury buzz cut, ale nigdy tego nie robi. Chcielibyśmy, aby robiło to więcej osób, ponieważ fryzura ta wygląda niesamowicie.

Średnio Krótkie Fryzury Damskie

Średnio krótka fryzura to świetny sposób na eksperymentowanie z nową długością włosów bez zbyt drastycznych zmian. Jakie są zatem dobre fryzury dla krótkich włosów, jeśli nie chcesz ścinać ich zbyt krótko?

Średnie Cieniowanie

Średnie cieniowanie
Średnie Cieniowanie

Choć technicznie nie jest to krótka fryzura, cieniowanie pomoże skrócić ogólną długość i stworzyć bardziej teksturowany wygląd. Jest to dobry sposób na dodanie osobowości i wizualnego zainteresowania fryzurze do ramion.

Warstwowy Bob

Jest to bob do ramion z warstwami, które dodają tekstury. Poproszenie stylisty o fryzurę typu lob jest dobrym pomysłem, jeśli

chcesz mieć średnio krótką fryzurę, która będzie dobrze rosła, ponieważ nie wymaga częstego przycinania, aby wyglądała świetnie.

Fryzura Shaggy Mullet

Ta średnio-krótka fryzura jest zarówno modna, jak i efektowna. W przeszłości fryzury te cieszyły się złą reputacją, ale my uwielbiamy sposób, w jaki ta nowoczesna fryzura wygląda na kobietach. Czy byłabyś skłonna dać jej szansę?

Shaggy Bob z Grzywką

Shaggy bob z grzywką
Shaggy Bob z Grzywką

Tę średnio-krótką fryzurę można nosić zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Dodaje ona tekstury i jest łatwa w stylizacji - kudłate warstwy pomagają nadać ruch fryzurze, zapewniając zabawny i młodzieńczy wygląd. Dodatkowo, jest łatwa w stylizacji.

Pierzaste Warstwy

Pierzaste warstwy
Pierzaste Warstwy

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak stylizować krótkie włosy dla kobiet, ale chcesz wypróbować krótką fryzurę, to pierzaste warstwy są doskonałym wyborem. Ta fryzura pozwala zachować nieco długości, a jednocześnie ma dużo tekstury do zabawy.

Krótkie Fryzury dla Grubych Włosów

Jeśli masz grubsze włosy, możesz martwić się o znalezienie krótkiej fryzury, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Oto kilka różnych opcji dla grubszych włosów.

Fryzura Angled Bob

Fryzura angled bob
Fryzura Angled Bob

Te klinowe fryzury są świetne, jeśli chcesz nosić krótszą fryzurę bez zbyt dużej objętości w jednym miejscu. Asymetryczne warstwy wyszczuplają całą fryzurę i zapewniają bardzo zrównoważony wygląd.

Asymetryczne Cięcie

Asymetryczne cięcie
Asymetryczne Cięcie

Możesz nosić tę fryzurę na krótkich włosach, które są proste lub kręcone, a także świetnie wygląda na różnych kształtach twarzy. Wiele warstw i asymetryczny styl pomagają zrównoważyć ogólny ciężar włosów.

Warstwowy Bob

Jeśli chcesz wypróbować boba, ale masz do czynienia z dużą ogólną objętością i grubością, wypróbuj fryzurę z wieloma warstwami. Taka fryzura zapewni dużą objętość, a jednocześnie ułatwi radzenie sobie z puszeniem się włosów lub skutkami wilgoci.

Krótki Ułożony Bob

Krótki ułożony bob
Krótki Ułożony Bob

Warstwy sprawiają, że większość krótkich fryzur jest łatwiejsza do opanowania w przypadku grubych włosów, a ten ułożony bob jest nie tylko warstwowy, ale także teksturowany i oszałamiający. Uliż go, aby uzyskać wyrafinowany wygląd lub nałóż odrobinę produktu, aby uzyskać zabawny efekt.

Strzyżenie z Grzywką

Strzyżenie z grzywką
Strzyżenie z Grzywką

Postaraj się, by większość włosów była krótsza, a grzywka nieco dłuższa. Stworzy to efekt obramowania twarzy, a pozostałe włosy pozostaną krótkie i nie będą przeszkadzać. Jeśli jesteś odważna, eksperymentuj z różnymi stylami grzywki.

Krótkie Fryzury dla Cienkich Włosów

Niektórzy ludzie rodzą się z cieńszymi włosami, podczas gdy inni przerzedzają je wraz z wiekiem. Oto kilka pomysłów na krótkie fryzury dla cienkich włosów.

Strzyżenie pod Kątem

Strzyżenie pod kątem
Strzyżenie pod Kątem

Ta fryzura jest nie tylko ostra, zabawna i modna, ale jest także doskonałym sposobem na kreatywne radzenie sobie z przerzedzonymi włosami w niektórych częściach skóry głowy. Można to obejść i stworzyć ciekawe efekty.

Opadająca Grzywka

Opadająca grzywka
Opadająca Grzywka

Utrzymuj tył i boki tej fryzury krótsze, aby zmaksymalizować objętość na górze i przyciągnąć uwagę wszystkich. Jest to fryzura, która może stworzyć iluzję grubości włosów.

Grzebień

Zaczesz włosy na bok i upnij je blisko głowy za pomocą klipsów, aby uzyskać styl vintage. Ta fryzura jest szykowna i stylowa i nie wymaga dużej grubości włosów.

Fryzura Blunt Bob

Fryzura blunt bob
Fryzura Blunt Bob

Ta fryzura dodaje iluzji objętości i grubości krótkim włosom. Dodanie delikatnych fal nadaje fryzurze wymiar i sprawia, że jest jeszcze bardziej pochlebna. To idealna fryzura na randkę.

Fryzura na Pazia

Ta wariacja na temat klasycznej fryzury "na pazia" to kolejny sposób na to, by włosy wyglądały na grubsze w porównaniu do fryzury "na pazia". Spróbuj dodać trochę pasemek lub nowego, ciekawego koloru.

Podsumowanie

Zmiana fryzury to zabawny i ekscytujący proces. Zastanawianie się, jak pielęgnować krótkie włosy u kobiet i wybór kolejnej krótkiej fryzury może wydawać się nieco onieśmielające, ale mamy nadzieję, że nasze sugestie były pomocne.

Jest tak wiele krótkich fryzur dla kobiet do wyboru, więc dlaczego nie poeksperymentować i cieszyć się słońcem? Jeśli jesteś gotowa zarezerwować kolejną wizytę i wypróbować krótszą fryzurę, zalecamy skorzystanie z Belliata. Ta aplikacja sprawia, że znalezienie stylisty jest łatwe i szybkie - możesz wyszukać stylistów w Twojej okolicy, przeczytać recenzje online i zarezerwować wizytę.

Cytaty

Fryzury i moda
https://womens-fashion.lovetoknow.com/

Fryzura jako adaptacyjny sposób wyrażania jakości fenotypowej
https://link.springer.com/article/10.100

Modelowanie włosów w jednym widoku przy użyciu bazy danych fryzur
https://dl.acm.org/doi/abs/10.1145/2766931