Dobry fryzjer - gdzie szukać i po czym poznać?

Dobry fryzjer - gdzie szukać i po czym poznać?

Znalezienie dobrego fryzjera, na którego zawsze można liczyć, w kwestii strzyżenia, farbowania i stylizacji, jest wielce niedocenione. Możesz przeskakiwać od fryzjera do fryzjera oraz od salonu do salonu, jednak jakość cięcia oraz Twoje ogólne zadowolenie z tego doświadczenia, będą inne za każdym razem. Jeżeli szukasz lepszej fryzury, za każdym razem, gdy wstajesz z krzesła i opuszczasz fryzjera, na którego zdolności można liczyć, to wiedz, że czeka Cię długa droga. Poniższe wskazówki pomogą Ci zlokalizować najlepszego fryzjera w mieście, dla wszystkich Twoich potrzeb. 

 

Zapytaj rodzinę i znajomych, kogo polecają. 

Pytaj jednak tych, których fryzura zawsze wygląda dobrze. Nie pytaj jedynie o imię. Dowiedz się, co szczególnie Twój przyjaciel, bądź członek rodziny lubi w swoim fryzjerze. Czy jest sympatyczny i przyjacielski? A może jest profesjonalistką w nakładaniu warstw? Czy bierze do siebie uwagi klientów, gdy mówią, czego oczekują? Czy osobiście proponuje nowe stylizacje, bądź doradzi Ci i udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów? Dobry fryzjer, to przede wszystkim ktoś więcej, niż osoba, która Cię strzyże. 

 

Zajrzyj na strony internetowy salonów. 

Odwiedź strony internetowe kilku salonów w Twoim mieście. Powinny być one schludnie i estetycznie zrobione, a przede wszystkim powinny oddawać charakter salonu. Zagracone, lub kiepsko zaprojektowane strony nie koniecznie oznaczają, że dany fryzjer nie jest wspaniałym stylistą, jednak dobrze zaprojektowana strona daje do zrozumienia, że dany salon bardzo dba o swój wizerunek, a co za tym idzie, na pewno zatrudnia fryzjerów, którzy temu nie zaprzeczą swoim zachowaniem i techniką.

Nie zastanawiaj się nad niskobudżetowymi salonami.

Czasami odwiedzenie lokalnego salonu "Styl i Uśmiech" kończy się strzyżeniem, które bardzo Ci się podoba, po czym, po kolejnej wizycie masz wrażenie, że powinni być szczerzy i zmienić nazwę salonu na "Płać i Płacz". Prawda jest taka, że bardzo często utalentowani fryzjerzy zaczynają w niskobudżetowych salonach, przed zmianą miejsca pracy na bardziej prestiżowe lokale. Niektórzy natomiastnajzwyczajniej nie posiadają na tyle wrodzonego talentu, by strzyc nigdzie indziej, niż w tak zwanym "Fryzjerze za Dziesiątaka". Pamiętaj, że w większości przypadków płacisz, za to, co otrzymujesz. Strzyżenie za 20 zł prawdopodobnie zakończy się łzami w oczach, gdy natomiast poświęcenie 80 zł na strzyżenie, z dużym prawdopodobieństwem sprawi, że odczujesz zadowolenie. Nie skupiaj się jednak jedynie na cenie, ponieważ strzyżenie za 80 zł przez fryzjera, który ma bardzo mało doświadczenia z Twoim typem włosów, bądź stylem, którego oczekujesz, sprawi, że efekt końcowy pozostawi Ci wiele do życzenia. Równie dobrze tani fryzjer, który ma doświadczenie z Twoim typem włosów i Twoimi upodobaniami, może być tym, czego potrzebujesz. Rzecz w tym, że nigdy nie dowiesz się, z jaką fryzurą skończysz, dopóki nie nawiążesz stałej relacji z jednym, dobranym specjalnie do Ciebie fryzjerem.


Zarezerwuj konsultacje. 

Gdy już ograniczysz listę potencjalnych fryzjerów do kilku pozycji, to czas, by przeprowadzić wywiad z każdym, w celu wybrania jednego fryzjera, którego odwiedzisz jako pierwszego. Fryzjerzy w większości przypadków są chętni, by udzielić bezpłatnych konsultacji, zanim zarezerwujesz wizytę. Wykorzystaj tę okazję. Zwróć uwagę na atmosferę oraz czystość salonu, jak i porozumienie między Tobą, a fryzjerem. Zanotuj również, na jakim poziomie jest pewność siebie fryzjera oraz czy sprawia, że czujesz się komfortowo. To kilka ważnych, jednak często pomijanych czynników, aby znaleźć fryzjera, z którym możesz zbudować długotrwałą relację. Zadaj typowe pytania – Jak długo jesteś w zawodzie? Co najbardziej Ci się w tym podoba? Jak starasz się pomóc klientom dobrać fryzurę? – i nie zapomnij zapytać fryzjera, jak wygląda jego/jej doświadczenie z Twoim typem włosów i stylem, w jakim się widzisz.


Gdy już dokonasz wyboru, umów się na wizytę i poddaj się strzyżeniu! Jeżeli odczujesz pełne zadowolenie z efektu końcowego, zarezerwuj kolejną wizytę, jeszcze w tym samym czasie. Bardzo dobrzy fryzjerzy mają pozajmowane terminy średnio miesiąc naprzód, a wiemy, że chcesz mieć pewność, iż będzie dostępny, gdy zaczniesz odczuwać potrzebę na podcięcie, lub nowy wizerunek.