7 rzeczy, które znajdziesz w idealnym salonie fryzjerskim

7 rzeczy, które znajdziesz w idealnym salonie fryzjerskim

Prawdopodobnie nie możesz rzucić kamieniem w miasto, by nie trafić na salon fryzjerski.

Z tak duża ilością lokali do wyboru, zapewne ciężko określić, czego się oczekuje polując na nowy salon, przy którym zostaniesz na dłużej. To dlatego, że dobry salon fryzjerski, to nie tylko strzyżenie i kolory. Mowa tu o czerpaniu radości z wizyty. Najlepsze salony zatrudniają wysoce utalentowanych fryzjerów, którzy są tam w trosce o Twoje szczęście. Jeżeli przyszedł czas, by pożegnać dawnego fryzjera i znaleźć nowego stylistę, weź pod uwagę tych siedem wskazówek, które w w połączeniu, będą świadczyły o Twoim idealnym salonie fryzjerskim.
 

1. Dobre salony mają niesamowitą obsługę klienta

 


Za każdym razem, gdy dzwonisz, recepcjonistka jest przyjazna, profesjonalna i pomocna. Gdy docierasz na miejsce, czeka Cię odpowiednie przywitanie i konkretna informacja, za jaki czas fryzjer będzie do Twojej dyspozycji. Możliwe, że zostanie Ci również zaoferowany odświeżający napój albo najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

 

 

 

2. Dobry salon zatrudnia ujmujących stylistów.

 

Twój fryzjer zawsze ciepło Cię przywita i pomyśli, by zapytać, ja ma się Twój szczeniak. Upewnia się, że odczuwasz komfort siedząc na krześle, a gdy pyta, co myślisz - gdy stwierdzi, że skończył/-a - utrzymuje kontakt wzrokowy i uważnie słucha, co masz do powiedzenia. Wciąga Cię w konwersację, w trakcie wykonywania swojej pracy, a ponadto udziela rad i wskazówek, gdy widzi Twoje rozdwojone końcówki.

 

3. Dobre salony to przyjemna atmosfera.

Salony fryzjerskie polegają na pozostawaniu aktualnym, współczesnym trendom i taką też atmosferę oraz wystrój powinny odzwierciedlać. Dobry salon fryzjerski dba o odpowiednio dobraną, przyjazną temperaturę, która współgra z uspokajającym wystrojem wnętrza. Jest również nieskazitelnie czysty. Muzyka nie jest zbyt głośna i ma uniwersalny ton, przyjazny dla każdego ucha. Akustyka pomieszczenia jest na tyle dobra, że odgłosy suszarek oraz ożywionych konwersacji są przyjemnie tłumione.

 

4. Dobre salony oferują więcej, niż tylko strzyżenie

 

Depilacja woskiem, pasemka, regulacja brwi, usługi makijażystów, manicure i pedicure, to minimum, jakie oferują doskonałe salony. Te zróżnicowane usługi sprawiają, że ulubiony salon, jest miejscem zaspokajania wszystkich Twoich potrzeb, związanych z urodą. Dodatkowo oferują pakiety usług, na których oszczędzasz czas i pieniądze.

 

5. Dobre salony obsypują Cię specjalnymi usługami

 

Masaż dłoni w momencie, gdy Twoja głowa nabiera kolorów. Masaż głowy podczas mycia włosów. Odświeżający napój, gdy siedzisz pod suszarką. To drobne rzeczy, które mówią jak bardzo salon ceni sobie szczęście klienta, a jednocześnie zapewniają doznania, zamiast ustawiania Cię w linii, by jak najszybciej przyjąć, skasować i pożegnać.

 

6. Dobre salony mają komfortową poczekalnię

 

Krzesła są ciche, przestrzeń zadbana i czysta, magazyny i czasopisma aktualne, a do tego pełno książek z inspiracjami na fryzurę, gdyby nie było jeszcze pomysłu na nią. Żywe rośliny sprawiają, że czujesz się jak w domu, a ponadto znajdziesz również zbiornik z chłodną wodą, gdyby doskwierało Ci pragnienie.

7. Dobre salony zatrudniają stylowych pracowników

 

Ludzie pracujący w salonach są bezpośrednimi reprezentantami, jakości oferowanych usług, zatem prezencja jest bardzo ważna. Recepcjonistka ma świeży kolor paznokci z odrobiną brokatu, a wszyscy fryzjerzy posiadają stroje odzwierciedlające aktualne trendy w kolorach i stylu. Makijaż jest nienaganny, strój szykowny, a inspiracja płynie zewsząd.