5 pytań, które należy zadać fryzjerowi.

5 pytań, które należy zadać fryzjerowi.

Zbyt często się zdarza, iż wiemy czego chcemy od naszej nowej fryzury, po czym następną rzeczą, jaką robimy, to siadamy w fotelu fryzjerskim, ze strzępkami pomysłów na to, co chcemy uzyskać. Ciężko określić pożądaną fryzurę, nie znając odpowiedniego języka. Ale jak bardzo skomplikowane może to być? Grzywka to grzywka, prawda? Niestety nie do końca. Grzywka może być zaczesana na bok, z przedziałkami, prosta albo zaokrąglona. Możesz mieć grzywkę asymetryczną, łączną, bądź rozdzieloną, która muska brwi, lub układa się w kształt litery "U".

Każde cięcie może mieć nieskończenie wiele rezultatów, dlatego przekazanie, czego oczekujesz, może nie być łatwe. By zwiększyć Twoje szanse na wyjście z salonu z idealną fryzurą dla Twojego typu włosów, kształtu twarzy, a nawet stylu życia, mamy dla Ciebie kilka pytań, które należy zadać fryzjerowi, nim sięgnie po nożyczki.

 

 

Zapytaj o profesjonalną opinię.

 

Opisz styliście, jak tylko potrafisz, styl, o którym myślisz, a następnie zapytaj o profesjonalną opinię. Czy ten styl będzie pasował do kształtu Twojej twarzy? Czy będzie odpowiedni dla Twoich bardzo gęstych i mocnych (lub delikatnych) włosów? Zapytaj o inne opcje, jeżeli fryzjer ma wątpliwości odnośnie konkretnej fryzury. Jeżeli nie masz pewności, co mogą oznaczać wspomniane przez stylistę pojęcia, jak np. "rozłączne warstwowanie", najzwyczajniej poproś o przedstawienie zdjęcia ze wspomnianą fryzurą.

 


Zapytaj, czy stylizacja będzie wymagała poświęcenia jej czasu.

 

Jeżeli jesteś aktywną osobą, albo prawie zawsze brakuje Ci czasu, fryzura, która wymaga wiele wkładu, by osiągnąć ostateczny efekt, może nie być odpowiednią dla Ciebie. Fryzjerzy zawsze wyglądają, jakby stylizacja nie wymagała żadnego wysiłku, jednak gdy stajesz bez niczyjej pomocy naprzeciw lustra, jak długo zajmie ci przygotowanie tej samej fryzury? Czy można bez problemu umyć włosy i być gotowym do wyjścia? A jak będzie wyglądała kreacja, gdy zaniedbasz ją na kilka dni? Jakie działania musisz podjąć, by fryzura była niezmienna w wietrzny lub wilgotny dzień?

 

 

Zapytaj, gdzie będą opadać Twoje włosy.

 

Nie mów swojemu styliście, że chcesz skrócić włosy o 6 cm i to wszystko. Zapytaj stylistę o to, jak Twoje włosy będą układały się, zależnie od tego czy są suche, czy wilgotne oraz innych czynników w momencie, gdy skrócisz je o 6 cm. Możliwe, że potrzebne będzie skorygowanie tej długości zależnie od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać.

 

 

Zapytaj jak bardzo uniwersalna będzie Twoja fryzura

 

Możesz chcieć fryzury, z którą lubisz eksperymentować, którą będziesz prostować, podkręcać, podnosić. Niektóre fryzury mogą być bardziej uniwersalne, niż inne, a niektóre mogą mieć więcej opcji stylizacji, niż sobie wyobrażasz. Zapytaj fryzjera o różne kreacje, jakie możesz otrzymać przy danym ścięciu.

 

 

Zapytaj, czy będziesz potrzebować specjalnych produktów do sylizacji.

 

Odrobina żelu lub dłoń pełna pianki do włosów, mogą być znaczące w osiągnięciu pożądanego wyglądu, z którym opuściło się salon fryzjerski. Możesz również potrzebować preparatów, gdy Twoje włosy podatne są na zmiany otoczenia oraz pogody (suche lub wilgotne powietrze). Gdy już będziesz wiedzieć, jak bardzo eksperymentować możesz ze swoimi włosami, zapytaj o produkty, które mogą być potrzebne do osiągnięcia konkretnego wyglądu. Gdy już przy tym jesteś, warto również zapytać o szczególne marki albo produkty, które poleca Twój fryzjer. Oczywiście z dużym prawdopodobieństwem będą to produkty, które znajdują się w danym salonie, jeżeli jednak uważasz, że mogą być zbyt kosztowne, jak na Twój budżet – nie bój się zapytać o najlepszą markę w danym przedziale cenowym.